Osivo zeleninytady je 89 semien

Človek žije a pracuje a preto musí denne prijímať vyváženú stravu. V súlade so zásadami správnej výživy by mal konzumovať zeleninu každý deň, pretože stravu plnohodnotne dopĺňa o nevyhnutné živiny a ochranné látky. Jednotlivé pokrmy obohacuje pestrými farbami a zároveň im dodáva jemnú a lahodnú chuť.
Zelenina ako zdroj ochranných látok je predovšetkým významným dodávateľom vitamínov pre ľudský organizmus, ktorý ich potrebuje na svoju normálnu funkciu. Všetky druhy zeleniny obsahujú celú škálu vitamínov - A, B1, B2, C, E, H, K, PP a ďalšie. Napríklad 100g čerstvej papriky obsahuje až 200-350mg vitamínu C, pri potrebe človeka 75mg vitamínu C denne. Zároveň zelenina dodáva do ľudskej stravy aj dostatok minerálnych solí ako sú draslík, vápnik, horčík, fosfor, pričom má veľmi nízky obsah sodíka, čo je z hľadiska správnej výživy veľmi správne. Napríklad najväčší obsah fosforu, ktorý je veľmi dôležitý pre správny vývoj kostí obsahujú petržlen a zelený hrášok, ďalej najvyšší obsah vápnika má zo zeleniny cibuľa a cesnak.
Ľudové lekárstvo odpradávna používalo zeleninu vďaka jej obsahu liečivých látok. Napríklad petržlen podporuje vylučovanie moču, kôpor zmierňuje bolesti hlavy a pod. Vo všeobecnosti platí, že zelenina v surovom stave reguluje aj činnosť tráviacich orgánov a to vďaka svojmu vysokému obsahu vlákniny. Vzhľadom na svoju nízku energetickú hodnotu sa zelenina využíva aj pri redukčných diétach. Je dokázané, že v priemere obsahuje desatinu energetickej hodnoty rovnakého množstva chleba alebo mäsa.
Čerstvá zelenina z vlastnej úrody je bezkonkurenčná, preto si vyberte z našej ponuky kvalitné osivá a semená určené pre veľkoodberateľov ako i pre drobných pestovateľov - milovníkov domácej zeleniny. Všetky nami dodávané osivá a semená sa nachádzajú v prvotriednej kvalite a pochádzajú od overených kvalitných českých výrobcov.
Náš e-shop ponúka semená a osivá rôznych druhov zeleniny zaradených do jednotlivých kategórií ako sú:

• Cibuľová zelenina
• Koreňová zelenina
• Plodová zelenina
• Listová zelenina
Špeciálne kategórie tvorí kategória BIO zelenina – zelenina v biokvalite a dve ďalšie
• Papriky osivo
• Paradajky osivo

V ponuke zeleniny môžete nájsť semená bežnej zeleniny ako sú semená mrkve, petržlenu, kalerábu, zeleru, cibule,cvikly, reďkovky, hrachu, bôbu, brokolice, kapusty, kelu, šalátu, kôpru a ďalších. Niektoré z nich ponúkame ako novinku aj v biokvalite, ktorá tvorí samostatnú kategóriu. Nami ponúkané bioosivá spĺňajú tie najvyššie požiadavky na výrobky z bioprodukcie. V našej ponuke pri konkrétnych produktoch nájdete ich krátke charakteristiky a základnú informáciu o postupe pri pestovaní.