Banánovník zo semien – jednoduchšie ako to vyzerá 2013-01-21

Banánovník je najmohutnejšou bylinou

 

Banánovník (lat. Musa) patrí k najstarším a najvýznamnejším plodinám sveta. Spolu s bambusom sa delí o prvenstvo pre najmohutnejšiu bylinu. Patrí mu aj druhé prvenstvo – spolu s kávou sú banány najpredávanejšími plodinami na svete.

 

Domovinou banánovníka je južná a juhovýchodná Ázia, odkiaľ sa rozšíril ďalej do tropickej a subtropickej oblasti. Okolo roku 3000 pred n.l. ho vojská Alexandra Veľkého preniesli do Stredomoria. V roku 600 pred n.l. nachádzame prvú písomnú zmienku o banánoch v budhistických textoch. Zásluhou Arabov získal banánovník svoje pomenovanie.Do Ameriky sa dostal pravdepodobne vďaka kolonizátorom v roku 1516.V 19. storočí boli najväčšími pestovateľmi banánov Angličania, ktorí zakladali banánové plantáže vo svojich početných kolóniách. Momentálne je banánovník rozšírený vo všetkých končinách subtropického a tropického pásma. Nájdeme ho na plantážach až po 30. stupeň zemepisnej šírky z oboch strán rovníka a do nadmorskej výšky 1000 m.n.m. V pôvodných podmienkach rastú banánovníky plano alebo na plantážach a dosahujú výšku 2-10 metrov. Medzi najväčších producentov banánov patria Brazília, India, Indonézia, Ekvádor, Thajsko, Honduras, Kolumbia, Kostarika, Venezuela a ďalšie štáty. V našich podmienkach pestujeme banánovník ako dekoratívnu rastlinku v črepníku v interiéri, v zimnej záhrade, foliovníku, prípadne mrazuvzdorné odrody aj na záhrade.


Banánovníky na plantáži.


Ako vypestovať doma banánovník

 

Banánovník (lat. Musa) je trváca bylina (nie strom) s nepravým kmeňom, na ktorom sú umiestnené pošvy listov. Radíme ho do čeľade banánovníkovité (lat. Musaceae). Pestujeme ho zo semien. Obal semien banánovníka pred samotným výsevom musíme narušiť. Potom ich umiestnime do teplej vody na 48 hodín. Vodu pravidelne vymieňame. Semená vysádzame do hĺbky 2cm, vyklíčia zhruba do 1 mesiaca pri stálej teplote 23-25 °C. Na pestovanie banánovníka  je vhodný priepustný substrát obohatený o živiny. V prvom roku rastlinu banánovníka sadíme do kvetináča s priemerom 15cm, následne ho počas leta presadíme do kvetináča s 25cm priemerom; v druhom roku do kvetináča s 35- 40cm priemerom. Keď rastlina banánovníka dorastie do požadovanej veľkosti, tak ju prestaneme presádzať a aj obmieňať vrchnú časť jeho zeminy. Banánovník má rád veľa svetla, svieži vzduch, ale neznáša prievan. Umiestňujeme ho v interiéri na miesta orientované na juh a juhovýchod, aby sme predišli slnečnému úpalu rastliny. Počas vegetačného obdobia je pre rastlinu banánovníka potrebná bohatá zálievka odstátou vodou a hnojenie 1x počas dvoch týždňov. Rastlinu zalievame spravidla večer, ale môžeme si zálievku rozdeliť aj na polievanie 2xdenne (ráno a večer). Môžeme ho aj rosiť. Ak je slnečný deň, nemali by ostať na jeho listoch kvapky vody. Na rozdiel od iných rastlín, banánovník hnojíme až do neskorej jesene. Keď sa nám podarí rastlinku banánovníka preliať, aby neodhnila, necháme substrát úplne vyschnúť a banánovník len rosíme. Zalievanie obnovíme, keď rastlina vyženie ďalší list. Od jari do neskorej jesene vyrastie na rastlinke banánovníka  3-5 nových listov za mesiac. Počas rastu banánovník pravidelne otáčame, aby bol súmerný, lebo má tendenciu ťahať sa jedným smerom - za slnkom a svetlom. V prípade, že začína banánovník kvitnúť, už s ním nehýbeme a ani ho neotáčame. Banánovník kvitne až vtedy, keď vytvorí 50-60 listov a zhrubne mu jeho pseudokmeň. Listy postupne dorastajú a naopak zospodu postupne uschýnajú. Suché listy priebežne odstraňujeme.


Banánovník v kvetináči.


Kvety  banánovníka vyrastajú v praslenoch a majú ružovú farbu. Otvárajú sa večer, kedy aj omamne voňajú. V skleníku banánovník kvitne vo veku 2 rokov, pri pestovaní v interiéri vo veku 3 rokov. Ak chceme vypestovať domácu úrodu, tak musíme banánovníku dopriať štandardné podmienky – nemeniť stanovište, zabezpečiť rovnaké svetlo, teplotu a množstvo zálievky. Jeho plody sú bezsemené bobule, ktoré sa objavujú až 4 mesiace po odkvitnutí kvetov. Po dozretí úrody, rastlina už ďalej neplodí, preto ju môžeme zlikvidovať a venovať sa pestovaniu ďalších malých rastliniek. Trs banánov môže v bytových podmienkach dosahovať cca 10kg.

 

Na prezimovanie rastlinky banánovníka je potrebná teplota 10-20 °C, niektoré odrody znášajú pokles teploty do 0°C, prípadne teploty aj pod bodom mrazu. Počas vegetačného kľudu rastlinku nezalievame ani nehnojíme. Prezimovanie rastliny závisí od jej veľkosti; platí pravidlo - čím je rastlina banánovníka väčšia, tým je väčšia pravdepodobnosť úspešného  prezimovania.


Listy banánovníka.


Známe odrody banánovníka v našich podmienkach

Na pestovanie v našich končinách sú vhodné nasledujúce odrody banánovníka:


Banánovník velutia (lat. Musa velutina)

Ide o zakrpatený druh banánovníka, ktorý dorastá do výšky iba 1,2 m. Listy sú sviežo zelené a jemne voskové. Kvety banánovníka sú ružové až oranžové. Banánovník ma veľmi dekoratívne plody, ktoré dorastajú do veľkosti cca 7 cm a sú ružovej farby. Plody sú jedlé a veľmi sladké. Tento druh banánovníka je veľmi tolerantný voči chladu, môžete ho mať v chladnejšej chodbe, kde ale teplota neklesá pod 0 °C. Ak ho dobre zazimujeme vydrží aj zimné obdobie vonku. Vhodný je najmä na pestovanie v byte.

 

Banánovník ornata (lat. Musa ornata)

Ide o zakrpatený dekoratívne pôsobiaci okrasný druh banánovníka. Vytvára nádherné ružové kvety  s oranžovými tyčinkami a veľké strakaté listy. Ide o menej známy a vzácny  druh banánovníka vhodného na pestovanie do akéhokoľvek interiéru.

 

Banánovník hábešský (lat. Ensete ventricosum)

Tento druh banánovníka je svojou veľkosťou skutočná botanická kuriozita. V našich podmienkach dorastá len do obmedzenej veľkosti, asi do 4m. Veľmi dobre rastie a odoláva poklesu teplôt až takmer k nule, ideálny je do chladnejších chodieb alebo aj do záhrady, odkiaľ ho na zimu premiestnime do interiéru na prezimovanie. Jeho plody sú okrasné. Ide vskutku o nádherný druh banánovníka so svetlozelenými listami a s dočervena zafarbenou stonkou.

 

Banánovník snehový (lat. Musa sikkimensis)

Kultivar banánovníka, ktorý celkom dobre znáša aj nižšie teploty. V štatistikách je uvedené, že najnižšiu teplotu, ktorý tento druh banánovníka prežil je -23°C. Ide o unikátny banánovník, ktorý odporúčame pestovať v kvetináči.

 

Banánovník ohnivý (lat. Musa coccinea)

Ide o druh banánovníka, ktorý pochádza z Vietnamu a Číny. Miestnymi obyvateľmi je označovaný ako červený banánovník. Rastlinka môže dorastať do výšky cca 3m.

 

Banánovník basjoo (lat. Musa glaukum)

Banánovník basjoo je vhodný na pestovanie v záhradách, lebo je mrazuvzdorný až do teploty - 17°C. Pred prvými mrazmi mu treba orezať listy a okolo celej rastliny vytvoriť zábal zo suchého lístia alebo slamy.

 

Banány sú nielen zdravé ale aj chutné

 

Banán je súčasťou jedálnička človeka od detstva až po starobu. Patrí k najliečivejším a najvýživnejším plodom súčasnosti. Hneď po jablkách sú banány druhým najkonzumovanejším ovocím na svete. Konzumujeme ich najmä v surovom stave, ale musíme myslieť na to, že v krajinách, kde sa nepestujú, ale ich dovážajú, oberajú ich ešte nezrelé. Následne dozrievajú po ceste, prípadne v skladoch, preto obsahujú menej vitamínov a minerálnych látok ako v krajinách, kde sú charakteristickým ovocím. Banány sú dodávané v šupke - teda v „hygienickom balení“ a preto sa prakticky dajú jesť kedykoľvek a kdekoľvek. Banán je zdravou pochúťkou, ktorá dodáva okamžitú energiu, pretože ho tvoria jednoduché cukry. Podľa možností ich neuskladňujeme v chlade pod 13,5°C, pretože zhnednú a tým sa znehodnotia. Po odstránení šupky ich konzumujeme hneď, prípadne na krátke uskladnenie ich pokvapkáme citrónovou šťavou, aby nezhnedli. Z banánov pripravujeme ovocné šaláty, koláče alebo jednoducho ich konzumuje čerstvé alebo sušené. Môžu byť súčasťou piva, likérov, prípadne vieme z nich vyrobiť banánové mlieko. Prášok zo sušených banánov sa používa v kozmetickom priemysle. Vlákna z listov banánovníka sa využívajú v papierenskom a textilnom priemysle.  Z celých listov banánovníka sa vyrábajú strešné krytiny, obalový materiál, krmivo pre dobytok alebo sa z nich získava vosk.


Trs banánov na banánovníku.


Banány sú krémové, sladké, veľmi chutné a zdravé ovocie. Obsahujú 75% vody, 1,3% bielkovín, 22% sacharidov, 0,3 kyselín, provitamín A, vitamín B1, B2, B6, vitamín C, z minerálnych látok je to vápnik, horčík, fosfor, zinok, mangán, železo, molybdén, draslík a ďalšie prvky a látky. Veľmi významná je aj aminokyselina tryptofán nachádzajúca sa v banánoch, ktorú ďalej ľudský organizmus premieňa na serotonín; látku zodpovednú za pocit spokojnosti a dobrú náladu. V 100g surového banánu sa nachádza 22,84 sacharidov, 0,33g tuku, 1g bielkovín a 2,6g vlákniny. Spolu je jeho energetická hodnota 90kcal alebo 380KCl.

 

Plody banánovníka pomáhajú aj pri rôznych ochoreniach. Vďaka vysokému obsahu železa banány pomáhajú pri anémii, znižujú hodnotu krvného tlaku,napomáhajú pri menštruačnom syndróme  a pôsobia ako antacidum pri pálení záhy. Banány majú aj vyšší obsah vlákniny, preto pomáhajú pri žalúdočných ťažkostiach, hnačkovitých ochoreniach a pri žalúdočných vredoch. Je dôležité si zapamätať, že zelené banány sú prírodným liekom pri zápche a zrelé až hnedé banány zastavujú hnačku. Pri akútnych žalúdočných ťažkostiach sa odporúča skonzumovať 2-3 banány v priebehu dňa, najlepšie rozmixované s malým množstvom vody. Ďalej napomáhajú väčšiemu sústredeniu, vďaka obsahu vitamínov rady B upokojujú nervy a odburávajú stres. Pri veľkých oslavách spojených s konzumáciou alkoholu je vhodné na rannú nevoľnosť a žalúdočné chvenie pripraviť banánový shake ochutený medom. Nápoj utíši žalúdok a vyrovná hladinu cukrov v tele.


 Banány.


 

Výskumom sa vo Veľkej Británii zistilo, že pokým študenti jedli počas skúškového obdobia banány 3xdenne, tak boli čulejší a pohotovejší.

 

Ženy obľubujú banány ako súčasť prírodnej kozmetiky

 

 

Ideálnou hydratačnou a regeneračnou kúrou je banánová pleťová maska. Pleť posilňuje vďaka obsahu aminokyselín, čistí a sťahuje jej póry. Ak skombinujeme v pleťovej maske banán s tvarohom získame masku na vyrovnanie vrások, ktorá pleť nielen vzpruží,  ale jej dodá mladistvý vzhľad. Pre získanie čo najlepšieho efektu, je vhodné pred aplikáciou masky pleť napariť. Samotnú masku si pripravíme tak, že banán roztlačíme alebo rozmixujme, pridáme 1 polievkovú lyžicu kyslej smotany a žĺtok z vajíčka. Nakoniec pridáme 2 polievkové lyžice tvarohu a všetky zložky dobre premiešame a nanesieme na pleť. Banánovú masku necháme pôsobiť 20 minút. Potom pleť dobre umyjeme a vysušíme do sucha. Po kúre na záver aplikujeme na pokožku pleťový krém.


Aplikácia pleťovej masky.


Pre získanie, prípadne obnovenie prirodzene lesklého vzhľadu vlasov si môžeme 1xtýždenne pripraviť hydratačnú vlasovú banánovú masku. Pripravíme ju tak, že banán rozmixujeme s jedným vajíčkom a 4 lyžicami olivového oleja. Zmes aplikujeme po celej dĺžke vlasov, následne celú hlavu prekryjeme igelitom a prehriatym uterákom. Masku necháme pôsobiť 20 minút a vlasy umyjeme bežným šampónom.

 

Tip

 

Banánovník je krásna dekoratívna rastlinka hodiaca sa do každého interiéru, bohato ho rozvonia a osvieži. V našich podmienkach ho pestujeme zo semien prevažne v črepníku v interiéri. Banánovník obľubuje výživnú pôdu, svetlé, teplé miesto, bohatú zálievku a neznáša prievan. Ak chcete vypestovať svoju domácu úrodu, vyzbrojte sa trpezlivosťou. Rastlinka banánovníka začne rodiť až keď má 50-60 listov. Vtedy je dôležité s ním nehýbať, zabezpečiť mu dostatok svetla, štandardnú teplotu a množstvo zálievky. Domáci banánový trs môže dosahovať až 10kg úrody.

 

Banány konzumujeme zväčša čerstvé. Ich konzumácia sa odporúča v prípade, ak vám padajú vlasy alebo máte popraskané pery. Na navodenie dobrého spánku je vhodné pred spaním vypiť banánové mlieko, ktoré pôsobí relaxačne a upokojí vás. V letných mesiacoch pri uštipnutí komárom môžeme postihnuté miesto potrieť vnútrom banánovej šupky, tým zabránime podráždeniu pokožky, opuchu a svrbeniu. 

 

Dobrá rada na záver pre fajčiarov

 

V prípade, že ste sa rozhodli skoncovať napr. v novom roku s fajčením, nezabudnite si do stravy pridať banány. Pre svoj obsah draslíka, horčíka a vitamínov B6 a B12 práve banán pomáha pri prekonaní abstinenčných príznakov.

Košík  

Žiadne produkty

Poštovné 0,00 €
Spolu 0,00 €

Košík Pokladňa

váš účet

Už ste registrovaní? ?

Přihlásiť :

prvá návšteva ? ?

Registrovať