Kristalon - hnojivá pre najkrajšie kvety 2013-06-08

Kristalon je označenie pre široký výrobkový rad kryštalických, vo vode úplne rozpustných hnojív s vyváženým pomerom základných živín. Každé balenie hnojiva Kristalon obsahuje dusík, fosfor, draslík a horčík. Neoddeliteľnou súčasťou hnojiva Kristalon sú aj ľahko prijateľné mikroprvky - bór, molybdén, mangán, železo, meď a zinok. Jednotlivé zložky sú v každom druhu hnojiva Kristalon namiešané v pomere vhodnom pre daný účel použitia. Vďaka tomu je možné veľmi ľahko rešpektovať konkrétne požiadavky jednotlivých rastlín. Prednosťou hnojív Kristalon je minimalizácia rizika prehnojenia.

 

 

Kristalon patrí k najobľúbenejším hnojivám na trhu

Výrobkový rad hnojív Kristalon patrí k jedným z najobľúbenejších hnojív na trhu. Od svojho zavedenia na trh v roku 1996 si získala plnú dôveru mnohých drobných záhradkárov aj profesionálnych pestovateľov. Obľúbenosť tohto hnojiva je postavená na troch hlavných pilieroch: živiny - výkon - cena. Každé balenie hnojiva Kristalon obsahuje vyvážené množstvo všetkých potrebných látok. Kristalon je veľmi výdatný - z najbežnejšieho balenia s obsahom 0, 5 kg možno pripraviť až 500 litrov hnojiva, tj až 100 plných záhradníckych kanví kvalitného hnojiva za prijateľnú cenu.   

 

Hnojte s rozumom

Hnojivá sú v dnešnej dobe veľmi dôležitou súčasťou pestovania takmer čohokoľvek. Pestovatelia sú limitovaní množstvom obrábanej pôdy, takže im nezostáva nič iné ako vysádzať stále na rovnaké miesta. Z pôdy sa tak veľmi skoro vyčerpajú dôležité živiny a dochádza k prudkému poklesu jej úrodnosti. Aby nedošlo aj k vysokému poklesu výnosov z pestovaných plodín, je potrebné do pôdy živiny znovu dodať - najjednoduchšou cestou je použitie rôznych hnojív. S hnojením by sa to však nikdy nemalo preháňať. Rastliny by sa mali hnojiť preto, aby zdravo rástli a mali dostatok sily pre vytvorenie úrody, bohatú násadu kvetov alebo pre bezproblémové prečkanie nepriaznivého obdobia a pre väčšiu odolnosť. Vedomým prehnojovaním a snahou o maximalizáciu úrody pomocou hnojív sa rastlinám skôr uškodí. Plody síce môžu byť veľké a krásne, ale už nemusia byť tak chutné ako z rastlín, ktoré boli hnojené s rozumom. Pri hnojení je vhodné dbať na pokyny výrobcov o odporúčanom dávkovaní.

 

Aké druhy hnojív Kristalon sú dostupné?kristalon start

 • Kristalon Start je univerzálnym hnojivom obsahujúcim mikroprvky, ktoré sú vhodné pre použitie najmä na začiatku vegetácie a v období intenzívneho rastu. Zloženie Kristalonu štart je namiešané tak, aby podporovalo nárast zelenej hmoty u izbových, balkónových a vonkajších rastlín. Rastliny, ktoré nevytvárajú kvety je možné prihnojovať celoročne. 


Odporúčané dávkovanie: 1 odmerka (10 ml = 10 g) na 10 litrov vody

Intenzita hnojenia: 1x týždenne na mierne vlhký substrát

 

 

 • Kristalon Plod a kvet je náväzným hnojivom na Kristalon štart. K jeho použitiu sa pristupuje v období kvitnutia a tvorby plodov hnojených rastlín. Kristalon Plod a kvet podporí lepšiu kvalitu a vyfarbenia kvetov a plodov. Pri použití hnojiva Kristalon Plod a kvet je násada kvetov a plodov znateľne vyššia. 

Odporúčané dávkovanie: 1 odmerka na 10 litrov vody 

Intenzita hnojenia: 1x týždenne na mierne vlhký substrát    

 

 • Kristalon Jeseň je ďalším s radu univerzálne použiteľných hnojív. Je určené na použitie na jeseň a pomáha k lepšiemu prezimovaniu okrasných a ovocných drevín, ruží a jahôd. Zloženie je namiešané tak, aby sa rastliny mohli pripraviť na obdobie vegetačného pokoja. Vďaka zvýšenému podielu draslíka je možné použiť Kristalon jeseň aj ako hnojivo na list pri nedostatku draslíka. 

Odporúčané dávkovanie: 2 odmerky na 10 litrov vody (postačí na cca 5 m2 plochy)    

 

 • Kristalon Gold je špeciálnym hnojivom s prídavkom aktívneho fosforu SUPER P. Kristalon Gold je vhodný pre všetky druhy rastlín na záhradke od drobného ovocia, cez zeleninu až po okrasné rastliny. Nová forma aktívneho fosforu SUPER P napomáha výrazne aktivovať kvitnutie a vyfarbenie plodov a zároveň udržuje rastliny v neustálom intenzívnom raste. 

Odporúčané dávkovanie: 1 odmerka na 10 litrov vody

 

Kristalon Balkónové květiny

 • Kristalon Balkónové kvety je dodávaný v praktických vrecúškach po 10g. Vrecká sú určené pre jednorázovú spotrebu a odpadá tak starosť so skladovaním načatých vrecúšok s hnojivom. Každý sáčok obsahuje optimálny pomer všetkých potrebných živín pre bujný rast, silu a vitalitu rastlín aj pre bohatú násadu krásne vyfarbených kvetov balkónových kvetín. Kristalon balkónové kvety podporuje rýchlejšie násadu kvetov, husté kvetenstvo, sýtejšie farby kvetov aj vyvinutejší koreňový systém. 

 

Odporúčané dávkovanie: 1 sáčok do 5 litrov vody             

 

 

 • Kristalon Muškát je teraz dodávaný v novom balení s vylepšenou receptúrou obohatenú o unikátnu formu aktívneho fosforu v podobe aktivátora kvitnutia. Vďaka tomuto prídavku vytvoria muškáty bohaté závesy žiarivých kvetov, budú zelenšie s dobre vyvinutým koreňovým systémom. Kristalon Muškát zamedzuje žltnutiu listov a udržuje rastliny stále v intenzívnom raste. Zloženie Kristalonu Muškát zodpovedá aj potrebám ďalších druhov balkónových rastlín. Pomocou Kristalon Muškátu možno bez obáv hnojiť begónie, lobelky, fuchsie, vejárovky, gazánie a čarodejky.  

Odporúčané dávkovanie: 1 odmerka (10 g) na 10 litrov vody.

 

Kristalon Pokojové květiny

 • Kristalon Izbové rastliny je univerzálnym hnojivom s mikroprvkami vhodnými pre všetky izbové rastliny. Ocenia ho najmä okrasné izbové rastiny. Vyvážené zloženie a nízky obsah solí zaisťuje rovnomerný rast. Kristalon Izbové rastliny je dostupný v dvoch formách balenia - v klasickom s odmerkou alebo vo veľmi praktickom s 25 sáčkami s odmeraným množstvom hnojiva. Vďaka vreckám na jednorazové použitie sa vám už nikdy nevysype alebo nenavlhne načatý sáčok s hnojivom. Kristalon pre izbové rastliny je možné prihnojovať aj na listy. Pri hnojení na list sa používa polovičná koncentrácia roztoku a je nutné dbať na to, aby hnojivo nekvápalo na nábytok a na podlahu, ktorú by roztok mohol poškodiť. Aplikáciu na list je vhodné vykonávať vonku, aby zvyšky hnojiva mohli byť využité rastlinami na záhone.   

 

Odporúčané dávkovanie: 0,5 odmerky (5 g = 5 ml) na 2,5 litrov vody; 1 sáčok na 2,5 litrov vody      

 

 • Kristalon Jahody je vyrobený s prihliadnutím na potreby jahodových kultúr. Pre veľkú úrodu jahôd sa odporúča vykonať na jeseň cca 2 - 4 týždne po výsadbe prihnojením Kristalonom Plod a kvet, na jar sa vykoná základné hnojenie plným hnojivom a od začiatku tvorby pukov prichádza na rad použitie Kristalonu Jahoda. Pravidelným hnojením sa dosiahne zlepšenie kvality a veľkosti jahôd, nástup produkčného obdobia bude oveľa rýchlejší. 

Odporúčané dávkovanie: 2 odmerky (20 g) do 10 litrov vody  

Intenzita hnojenia: od začiatku tvorby pukov 1x týždenne

 


jahody
 • Kristalon Rododendron je univerzálnym hnojivom bez obsahu vápnika vhodným pre prihnojovanie kyslomilných rastlín ako sú azalky, rododendrony, kanadské čučoriedky a vresoviskové rastliny. 

Odporúčané dávkovanie: 2 odmerky na 10 litrov vody / cca na 5 m2 plochy      

 

 • Kristalon Okrasné dreviny je špeciálnym hnojivom určeným pre všetky druhy okrasných ihličnatých aj listnatých drevín, kríky aj ruže. Vďaka pravidelnému hnojeniu týmto hnojivom s nízkym obsahom solí je rast krásne rovnomerný. Hnojenie okrasných drevín sa vykonáva len počas vegetácie. 

Odporúčané dávkovanie: 2 odmerky na 10 litrov vody / cca na 5 m2 plochy  

Intenzita hnojenia: 1x 14 dní na mierne vlhký substrát      

 

 • Kristalon Trávnik je určený pre prihnojovanie trávnika počas celého vegetačného obdobia. Prednosťou Kristalonu Trávnik je veľmi rýchla reakcia na prihnojenie, odstránenie žltnutie trávnika, optimálne využitie dodaných živín, rýchlejšia regenerácia poškodených častí trávnika, podpora silného a zdravého rastu trávnika, ktorý nedovolí rast machom. Kristalon Trávnik nezanáša trysky závlahových systémov. Zloženie hnojiva Kristalon Trávnik je nakombinované tak, aby vyhovovalo požiadavkám trávy v období rastu. Hnojenie trávnikov sa vykonáva v období marec - september.kristalon travnik

Odporúčané dávkovanie: 2 odmerky na 10 l vody / 3,5 - 5 m2 plochy alebo 4 - 6 odmeriek na 10 litrov vody / 10 m2 plochy + dôkladné zavlaženia čistou vodou 

Intenzita hnojenia: 1x 14 dní

od semínka po sekačku