Články

 • Čo budete potrebovať, aby sa sadeniciam na parapete darilo?

  2017-05-31
  Prípravy na nadchádzajúcu záhradnícku sezónu sú v plnom prúde. Ešte si musíte toho toľko pripraviť, zaobstarať a naplánovať. Hoci sa niektoré rastliny predpestúvajú už od januára, ten pravý pestovateľský zhon zažívajú okenné parapety najskôr až v marci, kedy sa vysieva väčšina bežnejších druhov zeleniny i letničiek, ktoré sa presúvajú von až „po sviatku troch zamrznutých."
 • Nebuďte Truhlíkom, kúpte si správny kvetináč!

  2017-05-28
  Šaty robia človeka, to je pravda odveká. Ako je to však s obalmi na kvety? Správna voľba kvetináča vám ušetrí nielen čas, ale napomôže aj rastlinám v bezstarostnom raste. Aj výber tohto zdanlivo zanedbateľného vybavenia má pri pestovaní rastlín svoju úlohu!
 • Kotvičník a ženšeň: Zdroje vitality v každom veku

  2017-04-18
  O ženšeni sa toho už nahovorilo a napísalo naozaj veľa, možno dokonca viete, že sa takto nazýva hneď niekoľko rastlín s podobnými účinkami. Ale kotvičník? Vraj je to skoro zázrak a pritom o ňom vie len málokto. Navyše si ho v lete môžete vypestovať vonku na záhradke alebo v kvetináči za oknom.
 • Ako dlho vydržia semienka klíčivé?

  2017-03-23
  Ostali vám zásoby semienok z minulých sezón a neviete, či sa ešte dajú použiť? Naučíme vás, ako vykonať test ich klíčivosti a pridáme aj zopár dobrých rád.
 • Hydropónia pre začiatočníkov

  2016-12-11
  Hydropónia je metóda pestovania vo vnútri, pri ktorej kultivácia rastlín neprebieha klasicky v hline, ale v živnom roztoku. Základnými pojmami v hydropónii sú: živný roztok, nádoba pre živný roztok, pestovacia doska, cirkulačný systém, pumpa, čerpadlo a rastové médium.
 • Zazimovanie jazierka

  2016-11-30
  Máte na záhrade jazierko? Než prídu mrazy, venujte mu primeranú starostlivosť. Zatiaľ čo niektoré rastlinky môžete nechať cez zimu v pokoji odpočívať na dne jazierka, lekná budú potrebovať teplo!
 • Orať, či neorať?

  2016-11-24
  November zaklopal na dvere a postavil nás pred otázku. Nie však nerudovskú, ale skôr hamletovskú: orať, či neorať? O to ide!
 • Komu sa v novembri nelení, tomu sa v marci zelení!

  2016-11-21
  Trávnik si zaslúži vašu starostlivosť predovšetkým v teplejších mesiacoch, avšak prv ako ho ponecháte napospas teplotám pod bodom mrazu, doprajte mu naposledy poriadnu ošetrujúcu kúru.
 • Zasaď strom!

  2016-11-16
  Na jeseň, skôr než pôda zmrzne, ideálne v novembri, môžete zasadiť nové ovocné stromčeky a kríky. Je to možné aj na jar, ale stromčeky zasadené v jesenných mesiacoch spravidla lepšie prospievajú.
 • Zazimujte svoje obľúbené chilli!

  2016-11-14
  Myslíte si, že chilli papričky sú jednoročné rastlinky? Omyl! Svoje obľúbené rastlinky môžete udržať v dobrej kondícii aj cez zimu a z úrody sa môžete tešiť oveľa skôr, ako keď ich začnete pestovať na jar zo semienok.Vďaka rozvinutejšiemu koreňovému systému dosiahnete počas sezóny oveľa väčšiu úrodu papričiek.
 • Záhradný kalendár - apríl

  2014-04-01
  Zima za sebou konečne zavrela vrátka a vy sa môžete konečne naplno venovať záhradníčeniu. V apríli je ideálny čas pre výsevy, výsadby aj pre ďalšie jarné práce.
 • Granátové jablko

  2014-02-17
  Vedeli ste, že najkvalitnešie granátové jablká pochádzajú z Iránu? A že sa z neho vyrába sirup grenadína, ktorý nájdete skoro v každom letnom miešanom nápoji? A viete, že si môžete plodiaci granátovník tiež vypestovať? Nevedeli a chcete pestovať? Potom čítajte viac ...
Ďalšie články »