Obchodné podmienky


Obchodné podmienky Pěstík s.r.o

1.  Objednať je možné iba tovar, ktorý je na sklade. V prípade chýbajúceho tovaru dodávateľ nezaručuje okamžitú dostupnosť. V tomto prípade objednáme v čo najratšom termíne nový tovar.

2. Tovar je expedovaný poštou a dodaný v čo najkratšej dobe, obvykle do 3 dní. Tovar je možné si objednať ihneď. O odoslaní tovaru budete informovaný e-mailom. Náš tovar je expedovaný pomocou Slovenské pošty. Samozrejme myslíme aj na našich zahraničných zákazníkov. V tom prípade využívame poštu danej zeme.

3. Kupujúci má právo pred expedíciou tovaru zrušiť objednávku bez udania dôvodu. Akonáhle je tovar odoslaný, hradí kupujúci pri stornovaní plnú cenu poštovného a manipulačný poplatok 5 Eur. V prípade nezaplatenia bude čiastka vymáhaná.Pri rušení objednávky by mal kupujúci udať svoje meno a číslo objednávky / variabilný symbol a dátum nákupu, najlepšie celú kópiu objednávky, odoslanú na jeho e-mailovú adresu.

4. Kupujúci má možnosť v súlade s § 53, odst. 7 a § 54 občianskeho zákonníka právo vrátiť tovar do 14 dní od prevzatia, bez udania dôvodu. Pri vrátení požadujeme nepoškodený tovar. Dopravu pri vrátení alebo pri reklamácii hradí kupujúci.

5.  Dodávateľ zhromažďuje so súhlasom zákazníkov ich osobné údaje a to: meno, adresu, telefón a e-mailové spojenie. Tieto údaje slúžia predovšetkým pre uľahčenie objednávok zákazníkov a nebudú šalej použité na iné účely. Osobné údaje zákazníkov dodávataľ nepredáva žiadnej ďalšej osobe. V prípade dlžníkov môžu byť ich kontaktné údaje zverejnené v registri dlžníkov.

6. Každý zákazník je vo vlastnom záujme povinný skontrolovať pod dohľadom pracovníka pošty svoju objednávku. A pokiaľ nie je objednávka kompletná alebo je tovar poškodený, obratom túto zásielku vrátiť. Iná možnosť reklamácie nemusí byť predávajúcim uznaná.

7. Zrušenie objednávky: Zákazník má právo zrušiť svoju objednávku PRED expedíciou tovaru bez udania dôvodu. Ak je tovar už expedovaný, zákazník je povinný uhradiť náklady na dopravu a balné + manipulačný poplatok vo výške 5 Eur.Klíčivosť semien uvádzajú naši dodávatelia, ale príroda nie je nikdy stopercentná, a preto ani my nemôžeme zaručiť stopercentnú klíčivosť.

8. Väčšina semien vyžaduje na klíčenie stále vlhký substrát. Príliš hlboký výsev alebo premokrenie môže prístup vzduchu obmedziť a tým zastaviť klíčenie. Pri všetkých druhoch semien určuje narušenie ich vegetačného pokoja práve vlhkosť, u niektorých tiež teplota. Mnoho semien vyžaduje pri klíčení určitú minimálnu teplotu, niektoré klíčia v širokom rozsahu teplôt. Aj napriek dodržaniu ideálnych podmienok môže byť klíčenie semiennevyspytateľné.

9. Tieto obchodné podmienky sú platné pre všetky objednávky uzatvárané medzi dodávateľom a zákazníkom. Vykonaním objednávky s nimi kupujúci súhlasí a rešpektuje ich.

10. Semená exotických rastlín sú podľa platných zákonov SR určené len ako zberateľské predmety.