Vlnovec päťtyčinkovú ( Ceiba pentandra ) - 7 semien

Vlnovec päťtyčinkovú ( Ceiba pentandra ) - 7 semien
Jedná sa o tropický strom , ktorý je pôvodom z Mexika , Strednej Ameriky a Karibiku . Strom dorastá do výšky až 70 m Jeho kmeň má v priemere až 3 m Má mnoho konárov s veľkými robustnými tŕňmi .

kúpiť na Pestik.cz

E360

Vernostný program Nákupom tohoto produktu môžete získať až 3 Vernostné body. Váš košík Vám prinesie 3 bodov Môže byť prekonvertovaný do kupónu v peňažnej hodnote 0,02 €.


Ceiba pentandra je tropický strom , ktorý je pôvodom z Mexika , Strednej Ameriky a Karibiku . Strom dorastá do výšky až 70 m Jeho kmeň má v priemere až 3 m Má mnoho konárov s veľkými robustnými tŕňmi . Dospelé stromy majú struky , ktoré sú dlhé 15 cm . Struky obsahujú semená, ktoré sú obklopená načechranú žltkastú vlákninou . Tieto vlákna sa používajú na výplň matracov , vankúšov , plyšových hračiek alebo pre izoláciu . Kedysi sa používala do záchranných viest , ale už bola nahradená umelými vláknami . Tento strom sa najviac pestuje v dažďových pralesoch pozdĺž rieky Amazonky . Z kôry možno vyrobiť odvar , ktorý sa používa proti bolestiam hlavy alebo diabetu typu II .

Zákazníci, ktorí kúpili tieto semená tiež kúpili: